Swedbank ekonomikas apskats - 2016. gada 17. novembris
Latvijas ekonomika - ES fondu kavēšanās un bažīgs noskaņojums bremzē izaugsmi

"Donalds Tramps ir ievēlēts par nākošo ASV prezidentu, un par viņa turpmāko ekonomisko un drošības politiku joprojām valda milzu neskaidrība. Svārstību amplitūda finanšu tirgos saglabāsies augstāka nekā parasti, finanšu tirgi ļoti uzmanīgi sekos vēlēšanām Eiropā. Populisms pieņemsies spēkā visur, un tas palielinās nenoteiktību. Iespējamas barjeras tirdzniecībai. Lēnāks eksporta kāpums (lēnāka tirdzniecība pasaulē, Krievijas eksporta plūsmu sarukums caur Latvijas ostām) un lēnāka investīciju atgūšanās (bažīgs noskaņojums dēļ augstākas nedrošības) bremzēs Latvijas ekonomikas izaugsmi. Jāuzsver – joprojām prognozējam izaugsmi, bet lēnāku, nekā gaidīts iepriekš. Šogad Latvijas ekonomika augs par 1.6%, bet līdz ar struktūrfondu spējāku ieplūdi 2017.gadā prognozējam 2.6% kāpumu un, kreditēšanai augot, 2018.gadā IKP varētu pieaugt par 2.9%. Latvijai tā ir lēna izaugsme," tā secināts jaunākajā Swedbank ekonomikas apskatā, ko šodien prezentēja Swedbank Latvija galvenais ekonomists Mārtiņš Kazāks.

Pilns Swedbank ekonomikas apskats angļu valodā un Mārtiņa Kazāka tiešraides prezentācija latviešu valodā atrodama zemāk.

PDF Pilns apskats angļu valodā
PDF Mārtiņa Kazāka prezentācija latviešu valodā
Link Apskata tiešraides ieraksts

Vairāk informācijas: Mārtiņš Kazāks, 67445859, martins.kazaks@swedbank.lv ________________________________________ 

Šis e-pasts ir nosūtīts caur Swedbank Makroekonomikas pētījumu pārvaldes izplatīšanas sistēmu. Kā abonents Jūs varat nomainīt iestatījumus un izvēlēties izdevumus, kurus gribat saņemt, spiežot „Mainīt iestatījumus”. Jūs varat arī atteikties no šī izdevuma saņemšanas, spiežot „Pārtraukt abonēšanu”.  

Abonēt!
Šos izdevumus izplata Swedbank Makroekonomikas pētījumu pārvalde ar Brightly AB. Šis e-pasts ir personīgs.
Jums ir nepieciešams Adobe Acrobat Reader, lai lasītu dokumentus. (Lejupielādēt šeit)