Swedbank ekonomikas apskats - 2014.g. 21.janvāris
Pasaulē izaugsme spējāka, bet nevienmērīga un atkarīga no politikas veidotāju lēmumiem
  • Pasaule: turpmākajos divos gados samērā spēcīgu izaugsmi piedzīvos vien dažas, bet lielas ekonomikas (ASV, Lielbritānija un Vācija), kamēr daudzas citas joprojām cīnīsies ar recesiju vai lēnu izaugsmi. Tendences valstu starpā būs ļoti atšķirīgas un liela nozīme būs politikas veidotāju spējai pieņemt atbilstošus lēmumus. Kopumā pasaulē izaugsme palēnām kļūs spējāka un finanšu tirgi pakāpeniski pieradīs pie mazāka monetāro stimulu apjoma, tomēr krasu negatīvu svārstību risks joprojām saglabājas.

  • Latvija: 2014.gads atnāk ar jaunu valūtu un drīz arī ar jaunu valdību. Īstermiņā eiro ieviešanas ietekme uz izaugsmi, visticamāk, būs maza. 2014.-2015.gg. IKP izaugsmi prognozējam ap 4-5% gadā. Eksporta un investīciju kāpums kļūs straujāks, uzlabojoties ārējam pieprasījumam. Darba tirgus pakāpeniski uzkarsīs, balstot mājsaimniecību patēriņa kāpumu, bet tuvāk 2015.gada otrajai pusei arī radot riskus konkurētspējai.

PDF Swedbank ekonomikas apskats - 2014.g. 21.janvāris

Vairāk informācijas: Lija Strašuna, 67445875, lija.strasuna@swedbank.lv

 ________________________________________

Šis e-pasts ir nosūtīts caur Swedbank Makroekonomikas pētījumu pārvaldes izplatīšanas sistēmu. Kā abonents Jūs varat nomainīt iestatījumus un izvēlēties izdevumus, kurus gribat saņemt, spiežot „Mainīt iestatījumus”. Jūs varat arī atteikties no šī izdevuma saņemšanas, spiežot „Pārtraukt abonēšanu”.

Abonēt!
Šos izdevumus izplata Swedbank Makroekonomikas pētījumu pārvalde ar Brightly AB. Šis e-pasts ir personīgs.
Jums ir nepieciešams Adobe Acrobat Reader, lai lasītu dokumentus. (Lejupielādēt šeit)