Swedbank ekonomikas forums - Maijs 2016
Swedbank ekonomikas forums 2016 "Centrālo banku cīņa un tās ietekme uz biznesu"

Šī gada foruma īpašā tēma būs centrālo banku veiktie pasākumi un no tiem izrietošie iespējamie riski un sekas biznesam Baltijas valstīs procentu likmju, valūtu kursu un citos veidos. Swedbank galvenie ekonomisti no Baltijas, Zviedrijas un Norvēģijas, kuri ir vieni no visaugstāk vērtētajiem nozares ekspertiem savā valstī, dalīsies ar savu viedokli par pasaules, reģionālo un Baltijas ekonomiku. Foruma valoda: angļu. 

Swedbank ekonomikas forums 2015 eksperti: 

  • Uldis Rutkaste, Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Latvijas Bankā. 
Uldis ieguvis ekonomikas maģistra grādu Latvijas Universitātē un diplomu Eiropas studijās Dienviddānijas Universitātē Odensē. Uldis sāka darbu Latvijas Bankā 2002. gadā, bija ekonomists Monetārās politikas pārvaldē, vēlāk – vecākais ekonomists un galvenais ekonomists, kā arī Latvijas Bankas prezidenta padomnieks ekonomikas jautājumos. Pašlaik Uldis vada Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldi. Pirms darba Latvijas bankā viņš strādājis Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas Tautsaimniecības struktūrpolitikas departamenta Makroekonomiskās analīzes un prognožu nodaļā. Laika posmā no 2013. līdz 2015. gadam Uldis Rutkaste pildīja Ziemeļvalstu un Baltijas valstu grupas izpilddirektora vecākā padomnieka pienākumus Starptautiskajā Valūtas fondā. 

  • Haralds Magnuss Andreassens, Swedbank Galvenais ekonomists Norvēģijā. 
Haraldam Magnusam ir ekonomikas maģistra grāds (Oslo Universitāte). Viņam ir 25 gadu pieredzi makroekonomikas un finanšu tirgu analīzes un prognozēšanas jomā. Viņš regulāri konsultē uzņēmumus, investorus un valsts iestādes, un nu jau vairāk kā desmit gadus ir Norvēģijas investoru aptaujās visaugstāk novērtētais privātā sektora ekonomists. Viņš ir labi pazīstams Norvēģijas mediju vidē, regulāri piedalās publiskās debatēs. 

  • Anna Brēmane, Swedbank Grupas galvenā ekonomiste un Swedbank galvenā ekonomiste Zviedrijā. 
Annai ir ekonomikas doktora grāds (Stokholmas Ekonomikas augstskola).,2005. gadā viņa bija viespētniece Hārvardas Universitātē, bet 2008.–2010. gadā bija profesore Arizonas Universitātē. Pirms darba sākšanas Swedbank Anna ir strādājusi par direktora vietnieci Zviedrijas Finanšu ministrijas Makroekonomikas analīzes un prognožu nodaļā (eiro krīzes laikā 2011.–2013. gadā), kā arī Pasaules Bankā (2000.–2001. gadā) un Pasaules Tirdzniecības organizācijā (2003. gadā). Anna ir eksperte valdības analīzes grupā “Darba tirgus nākotne” un ir bieža viese Zviedrijas laikraksta “Dagens Industri” Makroekonomikas padomē. 

  • Nerijus Mačiulis, Swedbank galvenais ekonomists Lietuvā. Galvenais ekonomists, Swedbank (Lietuva) 
Nerijusam ir ekonomikas doktora grāds (ISM Universitāte). Pirms pievienoties Swedbank 2010.gadā, viņš veidoja akadēmisku karjeru, pasniedzot ne tikai Lietuvā, bet arī ārzemēs, t.sk., INSEEC Grand Ecole (Francija), Tecnologico de Monterrey (Meksika), FHS St. Gallen (Šveice) un University of Ballarat (Austrālija). Papildus darbam Swedbank viņš ir vieslektors ISM Universitātē (Lietuva) un Baltic Journal of Economics redkolēģijas biedrs. Nerijus pēdējos trīs gados bijis visvairāk citētais ekonomists Lietuvas biznesa presē. 

  • Mārtiņš Kazāks, Galvenais ekonomists, Swedbank Latvija un Swedbank Baltijas valstu makroekonomikas pētījumu komandas vadītājs. 
Mārtiņam ir ekonomikas doktora grāds (Londonas universitāte). Viņš ir bijis vecākais ekonomists Latvijas Republikas Finanšu ministrijā, kā arī Londonas universitātes koledžas Slāvu un Austrumeiropas studiju centra Sociālo zinātņu fakultātes pētnieka palīgs. No 1996. gada līdz 2008. gadam Mārtiņš bija pasniedzējs Rīgas Ekonomikas augstskolā. No 2006. līdz 2011. gadam viņš bija Stratēģiskās analīzes komisijas biedrs, bet no 2014. gada ir Fiskālās disciplīnas padomes biedrs. Mārtiņš pievienojās Swedbank 2005. gadā.

Link Swedbank ekonomikas forums 2016: Video
PDF Haralda Magnusa Andreassena prezentācija: Pasaules ekonomikas prognozes
PDF Annas Brēmanes prezentācija: Strauji augošā Zviedrijas ekonomika
PDF Nerijusa Mačiulis prezentācija: Baltijas ekonomikas prognozes un Krievija
PDF Ulda Rutkastes prezentācija: Ko dara Eiropas Centrālā banka un kāpēc?

Vairāk informācijas: Mārtiņš Kazāks, 67445859, martins.kazaks@swedbank.lv 


---------------------------------------------------------- 

Šis e-pasts ir nosūtīts caur Swedbank Ekonomisko pētījumu daļas izplatīšanas sistēmu. Kā abonents Jūs varat nomainīt iestatījumus un izvēlēties izdevumus, kurus gribat saņemt, spiežot „Mainīt iestatījumus”. Jūs varat arī atteikties no šī izdevuma saņemšanas, spiežot „Pārtraukt abonēšanu”.

  

Abonēt!
Šos izdevumus izplata Swedbank Makroekonomikas pētījumu pārvalde ar Brightly AB. Šis e-pasts ir personīgs.
Jums ir nepieciešams Adobe Acrobat Reader, lai lasītu dokumentus. (Lejupielādēt šeit)