Baltijas Mājokļu pieejamības indekss - Mar 2020
Pandēmijas priekšvakarā mājokļa pieejamība uzlabojās

Swedbank Baltijas Mājokļu pieejamības indekss liecina, ka pirms COVID-19 uzliesmojuma mājokļu pieejamība Baltijā bija diezgan augsta.

Vispieejamākie mājokļi starp Baltijas valstu galvaspilsētām joprojām bija Rīgā, tai sekoja Tallina un Viļņa. Mājokļu pieejamību Rīgā veicināja neliels kredītu procentu likmju samazinājums, bet vidējās neto darba algas kāpums bija līdzvērtīgs vidējās dzīvokļu darījuma cenas kāpumam. Savukārt mājokļu pieejamības kāpumu Viļņā veicināja algu reformas virzīts vidējās algas pieaugums Lietuvā. Tallinā mājokļu pieejamība nedaudz pasliktinājās straujā dzīvokļu cenu kāpuma dēļ.

PDF-Document Pilns apskats angļu valodā

 Vairāk informācijas: Laimdota Komare, 67444213, laimdota.komare@swedbank.lv

________________________________________ 

Šis e-pasts ir nosūtīts caur Swedbank Makroekonomikas pētījumu pārvaldes izplatīšanas sistēmu. Kā abonents Jūs varat nomainīt iestatījumus un izvēlēties izdevumus, kurus gribat saņemt, spiežot „Mainīt iestatījumus”. Jūs varat arī atteikties no šī izdevuma saņemšanas, spiežot „Pārtraukt abonēšanu”. Lai iegūtu informāciju par Swedbank personal datu apstrādes principiem, lūdzu, apmeklējiet https://www.swedbank.lv/private/home/important/gdpr.  

Abonēt! »
Šos izdevumus izplata Swedbank Makroekonomikas pētījumu pārvalde ar Brightly AB. Šis e-pasts ir personīgs.
Jums ir nepieciešams Adobe Acrobat Reader, lai lasītu dokumentus. (Lejupielādēt šeit)