Baltijas Mājokļu pieejamības indekss - 2014.gada 8.septembris
Mājokļu pieejamība vājinājusies visās trijās Baltijas valstu galvaspilsētās
  • Rīgā salīdzinājumā ar 2.ceturksni pērn MPI mazinājies vien par 0.3 punktiem procentu likmju kāpuma par 10 bāzes punktiem dēļ. Atšķirībā no pārējām Baltijas valstīm, Rīgā algas gada laikā augušas straujāk par dzīvokļu cenām.
  • 2.ceturksnī laika posms, kas nepieciešams, lai sakrātu līdzekļus pirmajai iemaksai gada laikā Rīgā samazinājās par vairāk nekā nedēļu līdz 24.8 mēnešiem. Tallinā tas palielinājās gandrīz par 3 mēnešiem līdz 28.3 mēnešiem, bet Viļņā pieauga vairāk kā par trīs mēnešiem – līdz 37.4 mēnešiem.


Par indeksu:
Mājokļu pieejamības indekss (MPI) tiek aprēķināts mājsaimniecībai, kuras ienākumi atbilst 1.5 vidējai neto algai attiecīgajā pilsētā un kura vēlas iegādāties vidēja izmēra (55 m2) dzīvokli. MPI vērtība 100 nozīmē, ka mājsaimniecība hipotekārā kredīta apkalpošanai novirza tieši 30% no tās neto ienākumiem. Ja MPI vērtība ir vismaz 100 punkti, tad mājsaimniecības var atļauties mājokli atbilstoši noteiktajai normai. Jo indeksa vērtība ir augstāka, jo mājokļu pieejamība ir lielāka.

PDF Baltijas Mājokļu pieejamības indekss - 2014.gada 8.septembris


Vairāk informācijas: Andrejs Semjonovs, 67445844, andrejs.semjonovs@swedbank.lv

________________________________________

Šis e-pasts ir nosūtīts caur Swedbank Makroekonomikas pētījumu pārvaldes izplatīšanas sistēmu. Kā abonents Jūs varat nomainīt iestatījumus un izvēlēties izdevumus, kurus gribat saņemt, spiežot „Mainīt iestatījumus”. Jūs varat arī atteikties no šī izdevuma saņemšanas, spiežot „Pārtraukt abonēšanu”.
Abonēt!
Šos izdevumus izplata Swedbank Makroekonomikas pētījumu pārvalde ar Brightly AB. Šis e-pasts ir personīgs.
Jums ir nepieciešams Adobe Acrobat Reader, lai lasītu dokumentus. (Lejupielādēt šeit)