Swedbank Makroekonomikas pētījumi

Arhīvs

Pēdējo 50 publikāciju saraksts. Jūs varat izvēlieties konkrētu publikācijunolaižamajā izvēlnē.

Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Jūn 08, 2018
Mājokļu pieejamība Rīgā uzlabojas, pateicoties straujākajai algu izaugsmei pēdējo desmit gadu laikā
Mājokļu pieejamības indekss 1. ceturksnī uzlabojies Tallinā un Rīgā, bet pasliktinājies Viļņā. Rīgā pieejamības uzlabojumu sekmēja strauja vidējās neto algas izaugsme un kredīta procentu likmju samazinājums. Tomēr ienākumu kāpums mājokļu tirgus akt..
Swedbank ekonomikas apskats
Mar 27, 2018
Latvijas ekonomika – izaugsme gana plaša un spēcīga, lai tiktu galā ar izaicinājumiem
Pasaulē šogad turpināsies spēcīga izaugsme, kas nāks par labu Latvijas eksportētājiem. Tomēr ir pieauguši ārējie riski. Bažas rada protekcionisms, proti, ASV prezidenta Donalda Trampa retorika, kas var apgrūtināt globālo tirdzniecību un negatīvi ie..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Mar 14, 2018
Pērn Rīgā mājokļu pieejamība augstākā starp Baltijas valstu galvaspilsētām, taču zemākā starp Latvijas pilsētām
Lai gan reģionu pilsētās esošais dzīvojamais fonds pagaidām tiek papildināts visai gausi un dzīvokļu cenas turpina augt, lielākajā daļā Latvijas pilsētu mājokļi pērn ir kļuvuši pieejamāki, - liecina jaunākie Swedbank Baltijas Mājokļu pieejamības in..
Swedbank pētījums
Mar 08, 2018
Swedbank apkopotie Ilgtspējas indikatori
Latvija - zaļākā valsts Baltijā, bet nevienlīdzība ir risksLatvija patlaban piedzīvo strauju ekonomisko izaugsmi, taču sabiedrība to izjūt diezgan nevienmērīgi. Ienākumu nevienlīdzība var negatīvi ietekmēt izaugsmi arī ilgtermiņā. Arī vājie rezultā..
Swedbank ekonomikas apskats
Jan 24, 2018
Latvijas ekonomika – šogad turpināsies strauja izaugsme
Pērn politiskie riski pasaulē nedaudz pieklusa, un pasaules ekonomika pārsteidza ar strauju izaugsmi. Noskaņojums ir optimistisks, un šogad pasaules ekonomika augs vēl straujāk nekā pērn. Centrālās bankas raugās ekonomikas stimulēšanas pasākumu maz..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Dec 19, 2017
Mājokļu pieejamība turpina būt augsta visās Baltijas galvaspilsētās
Mājokļu pieejamības indekss 3. ceturksnī uzlabojies visu Baltijas valstu galvaspilsētās. Rīgā pieejamību veicināja straujāka algu izaugsme un kredīta procentu likmju samazinājums. Par spīti pieejamības uzlabojumam mājokļu tirgū Rīgā vēl valda relat..
Baltijas jūras reģiona apskats
Dec 06, 2017
Strauja izaugsme ir vājš attaisnojums strukturālu reformu atlikšanai
Šogad negaidīti sparīgā pasaules ekonomikas izaugsme ir padzinusi uz priekšu arī izaugsmi Baltijas jūras reģiona valstīs, īpaši Baltijā. Reģiona institucionālā un strukturālā kvalitāte gan nav būtiski uzlabojusies salīdzinājumā pret citām pasaules ..
Swedbank ekonomikas apskats
Nov 09, 2017
Latvijas ekonomika – solīts makā krīt!
Pasaules ekonomika turpina augt, turklāt straujāk nekā cerēts un izaugsmes prognozes daudzviet esam pavilkuši uz augšu. Centrālās bankas visā pasaulē skatās ekonomikas stimulēšanas pasākumu mazināšanas virzienā, bet turpmākos pāris gadus nauda vēl ..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Sep 14, 2017
Mājokļu pieejamība uzlabojās visās Baltijas galvaspilsētās
Mājokļu pieejamības indekss 2. ceturksnī uzlabojies visu Baltijas valstu galvaspilsētās. Rīgā pieejamību veicināja straujāka algu izaugsme un kredīta procentu likmju samazinājums. Tomēr arī mājokļu cenas turpinājušas mēreni kāpt, atspoguļojot augoš..
Swedbank ekonomikas apskats
Aug 29, 2017
Latvijas ekonomikas izaugsme – ātra, bet ar piezemētām ambīcijām
Pasaules un Eiropas ekonomikas izaugsme šogad ir necerēti strauja. Populisms, šķiet, ir noplacis. Eiropā nodarbinātība aug, bezdarbs sarūk. Izskan aizvien skaļākas balsis par procentu likmju celšanu un lētas naudas perioda beigām. Lai gan politiski..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Jūn 15, 2017
Mājokļu pieejamība Rīgā uzlabojas lēnāk
Mājokļu pieejamības indekss Rīgā šī gada 1. ceturksnī uzlabojies, bet uzlabojuma temps kļuvis lēnāks. Pieejamībai labvēlīgas bija straujāk augošās algas un sarūkošās kredīta procentu likmes, taču ātrāk augošās vidējās mājokļu darījumu cenas ierobež..
Swedbank ekonomikas apskats
Apr 06, 2017
Latvijas ekonomika – vai mājsaimniecības beidzot sāk ticēt straujākai ekonomikas izaugsmei?
Populisma uzvaras gājiens vairs nav tik bravūrīgs, kā varēja šķist, bet tā destruktīvais potenciāls joprojām saglabājas. Lielākie riski ir vēlēšanas Francijā un Itālijā. Lai gan globālā nenoteiktība un negatīvie riski saglabājas, pasaules ekonomika..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Mar 09, 2017
Rīga saglabā pirmo vietu mājokļu pieejamībā starp Baltijas valstu galvaspilsētām
Mājokļu pieejamības indekss pērn uzlabojies visās trīs Baltijas valstu galvaspilsētās. Rīgā pieejamība bija visaugstākā. Pieejamības uzlabojuma pamatā bija gan algu kāpums, gan hipotekāro kredītu procentu likmju sarukums. Lai gan apstākļi mājokļa i..
Swedbank ekonomikas apskats
Jan 19, 2017
Latvijas ekonomika – zemākais punkts aiz muguras, izaugsme kļūs straujāka
Neskatoties uz globālās nenoteiktības un negatīvo risku plīvuru, pērn Eiropas ekonomika ir augusi spējāk, nekā gaidīts. Pašlaik noskaņojums ir diezgan labs un liek domāt, ka arī nākamgad izaugsme varētu būt diezgan solīda. Bet riski saglabājas – ne..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Dec 20, 2016
Starp Baltijas valstu galvaspilsētām mājokļu pieejamība uzlabojas tikai Rīgā
Šī gada 3. ceturksnī Rīga ir vienīgā no Baltijas valstu galvaspilsētām, kur mājokļu pieejamība ir uzlabojusies, salīdzinot ar pērnā gada 3. ceturksni. Vidējās neto algas pieaugums un aizdevuma procentu likmju samazinājums veicināja mājokļu pieejamī..
Baltijas jūras reģiona apskats
Dec 08, 2016
Latvijai vēl stāvs kalns kāpjams
Krievijā recesija ir beigusies, un līdz ar to visas Baltijas jūras reģiona valstis aug, bet izaugsme ir pieticīga. Swedbank Baltijas jūras indekss Latvijai ir nedaudz samazinājies. Sniegums ir labāks nekā Polijai un Krievijai, bet tas atpaliek gan ..
Swedbank ekonomikas apskats
Nov 17, 2016
Latvijas ekonomika - ES fondu kavēšanās un bažīgs noskaņojums bremzē izaugsmi
"Donalds Tramps ir ievēlēts par nākošo ASV prezidentu, un par viņa turpmāko ekonomisko un drošības politiku joprojām valda milzu neskaidrība. Svārstību amplitūda finanšu tirgos saglabāsies augstāka nekā parasti, finanšu tirgi ļoti uzmanīgi sekos vē..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Sep 07, 2016
Mājokļu pieejamība palielinās Rīgā un Tallinā, bet samazinās Viļņā
• Rīgā Mājokļu pieejamības indekss (MPI) pieauga par 19.0 punktiem 2016. gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn. Dzīvokļu vidējās cenas kritums par 6.9% veicinājis uzlabojumu. Tallinā MPI gada laikā palielinājās par 8.3 punktie..
Swedbank ekonomikas apskats
Aug 29, 2016
Latvijas ekonomika - šoreiz bez medaļām
Investīciju aktivitāte gada sākumā bija negaidīti vārga, kā dēļ IKP izaugsmes prognoze šim gadam ir samazināta uz 2.1%. Neskatoties uz investīciju kritumu un krīzi būvniecībā, gada pirmajā pusē nodarbināto skaits ekonomikā kopumā pat mazliet pieaug..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Jūn 10, 2016
Mājokļu pieejamība Rīgā aizvien visaugstākā Baltijas valstu galvaspilsētu vidū
Rīgā Mājokļu pieejamības indekss (MPI) šī gada pirmajā ceturksnī auga par 15.1 punktu, salīdzinot ar attiecīgo periodu 2015. gadā. Uzlabojumu veicinājis gan algu kāpums par 5.2%, gan dzīvokļu vidējās cenas kritums par 4.6%. Tallinā MPI gada laikā p..
Swedbank ekonomikas forums
Mai 10, 2016
Swedbank ekonomikas forums 2016 "Centrālo banku cīņa un tās ietekme uz biznesu"
Šī gada foruma īpašā tēma būs centrālo banku veiktie pasākumi un no tiem izrietošie iespējamie riski un sekas biznesam Baltijas valstīs procentu likmju, valūtu kursu un citos veidos. Swedbank galvenie ekonomisti no Baltijas, Zviedrijas un Norvēģija..
Latvijas ekonomika
Mai 09, 2016
Brexit riski – ko tas nozīmē Latvijai/Baltijai?
Visticamāk, Lielbritānija paliks Eiropas Savienībā (ES). Pēc referenduma Lielbritānijā 23.jūnijā būs vērojams pozitīvs atsitiens akciju cenās un Lielbritānijas mārciņas vērtībā. Pašlaik mārciņas kurss ir 0.785 par vienu eiro un tuvākā mēneša laikā,..
Swedbank ekonomikas apskats
Apr 14, 2016
Pasaules ekonomikas atgūšanos kavē politiski riski
Pasaules ekonomika turpina lēnu virzību uz priekšu, bet daudz politisku risku Naftas cena augs – ieguvumi un zaudējumi Latvijas ekonomika – “vasaru” gaidot Latvijas ekonomika – “vasaru” gaidot Neskatoties uz samērā vāju aktivitāti gadu mijā, j..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Mar 08, 2016
Mājokļu pieejamība uzlabojas visās trijās Baltijas valstu galvaspilsētās
Rīgā Mājokļu pieejamības indekss (MPI) pērnā gada pēdējā ceturksnī auga par 4.7 punktiem salīdzinājumā ar attiecīgo periodu 2014.gadā. Uzlabojumu veicinājis aizvien spējš algu kāpums, par 7.7% gada griezumā. Tallinā MPI gada laikā palielinājās par ..
Swedbank ekonomikas apskats
Jan 26, 2016
Pasaules ekonomika: drebulis ne vienmēr ir gripa
Drebulis pasaules finanšu tirgos, bet izaugsme pasaulē pamazām tomēr pieņemsies spēkāLētas naftas ēra?Latvijas izaugsme 2016.-2017.gadā vēl arvien būs ap 3%, kas ir tuvu potenciālam – tas rada mānīgu komforta sajūtu politikas veidotājiem Latvija: ..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Dec 16, 2015
Mājokļu pieejamība Rīgā visaugstākā Baltijas valstu galvaspilsētu vidū
Rīgā Mājokļu pieejamības indekss (MPI) šogad trešajā ceturksnī palielinājās par spējiem 17.3 punktiem salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn. Uzlabojumu veicinājis gan straujš algu kāpums, gan vidēji nedaudz zemākas nekā pērn dzīvokļu cenas, gan a..
Baltijas jūras reģiona apskats
Dec 02, 2015
Ceļš uz straujāku izaugsmi: ciešāka ekonomiskā integrācija un politiskā sadarbība
Robusta izaugsme, bet Krievija arvien vairāk izolējas Vājajai ekonomikai ir politiskās sekas Ciešāka institucionāla integrācija reģionā Robusta izaugsme reģionā, bet Krievija arvien vairāk izolējas Reģiona IKP šogad būs sarucis par 0.5%, tomēr..
Swedbank ekonomikas apskats
Nov 10, 2015
Latvijas ekonomika aug, bet jārisina valsts budžeta un eksporta konkurētspējas izaicinājumi
Pasaules ekonomika: zināms nezināmaisBrīdinājuma zvans Latvijas konkurētspējai, bet investīciju aktivitāte sāk atgūtiesAr šī brīža tendencēm budžeta deficīts 2016.gadā varētu būt lielāks nekā plānots Pasaules ekonomika un zināms nezināmaisBažas p..
Latvijas ekonomika
Okt 11, 2015
Kur un kā rast lielākus nodokļu ieņēmumus?
Lai rastu resursus augošajām budžeta tēriņu vajadzībām, valdība centīsies palielināt nodokļu ieņēmumus % no IKP Visaptveroši pētījumi secina, ka laba nodokļu sistēmai jātiecas būt neitrālai, progresīvai un izaugsmei draudzīgai Ierosinājums Latvijai..
Latvijas ekonomika
Okt 06, 2015
Trauksmes zvans Latvijas izmaksu konkurētspējai
Pēc uzlabojumiem pēckrīzes gados, Latvijas izmaksu konkurētspēja pēdējos pāris gados atkal ir pasliktinājusiesEksporta tirgus daļas jau pāris gadus stāv uz vietasRažīguma kāpums ir konkurētspējas stūrakmens, bet kā to veicināt? Pēc uzlabojuma pēckr..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Sep 07, 2015
Mājokļu pieejamība uzlabojusies visās trijās Baltijas valstu galvaspilsētās
Rīgā Mājokļu pieejamības indekss (MPI) šī gada otrajā ceturksnī palielinājās par 10.1 punktiem salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn, jo algas gada griezumā augušas spējāk par dzīvokļu cenām un mājokļu kredītu procentu likmes bijušas par 16 b..
Swedbank ekonomikas apskats
Aug 24, 2015
Attīstītās valstis atkal kļūst par pasaules ekonomikas lokomotīvi un Latvija ir pareizajā vilcienā
Attīstītajās valstīs izaugsme kļūs spēcīgāka, taču procentu likmju pakāpeniska celšana ASV var radīt jaunus satricinājumus gan finanšu tirgos, gan reālajā ekonomikā Attīstības valstu ekonomiku vājums un nelīdzsvarotība slēpj riskus, kas var sabremz..
Latvijas ekonomika
Jūl 27, 2015
Valsts budžeta izdevumi – cik daudz un kam?
Nepieņemot politiskus lēmumus ievērojami palielināt nodokļu ieņēmumus procentos no IKP, būtiski kāpināt valsts budžeta izdevumus nav iespējamsLai varētu tērēt vairāk prioritārajās jomās, nepieciešami izdevumu samazinājumi citās jomās (% no IKP)Vals..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Jūn 08, 2015
Mājokļu pieejamība visās trijās Baltijas valstu galvaspilsētās augstāka nekā pērn
Rīgā Mājokļu pieejamības indekss (MPI) šī gada pirmajā ceturksnī palielinājās par 2.1 punktiem salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn, jo algas gada griezumā augušas spējāk par dzīvokļu cenām.Viļņā un Tallinā MPI gada laikā palielinājies attiec..
Swedbank ekonomikas forums
Mai 15, 2015
Swedbank ekonomikas forums 2015 "Kur rast izaugsmes iespējas Baltijas uzņēmumiem?"
2015. gada 15. maijā, no plkst. 9 līdz 13 notiks ikgadējais Swedbank ekonomikas forums, kura uzmanības centrā šogad būs Baltijas uzņēmumu izaugsmes iespējas. Forumu pārraidīs tiešraidē, kuru būs iespējams noskatīties Swedbank mājas lapā. Foruma dar..
Swedbank ekonomikas apskats
Apr 21, 2015
Cerīgs pavasaris, bet vēl iespējamas salnas
Attīstītās valstis, monetārās politikas stutētas, balstīs stabilu pasaules ekonomikas atgūšanos Attīstības tirgi piedzīvos krasas svārstības, kurām dažas valstis nav g..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Mar 06, 2015
Mājokļu pieejamība uzlabojas Rīgā, bet pasliktinās Viļņā un Tallinā
Rīgā Mājokļu pieejamības indekss (MPI) pērnā gada pēdējā ceturksnī palielinājies salīdzinājumā ar ceturto ceturksni 2013. gadā, jo algas gada laikā augušas sp..
Swedbank ekonomikas apskats
Jan 27, 2015
Pasaules ekonomika uz atgūšanās takas, bet ekonomiskās politikas atbalsts joprojām kritiski svarīgs
ASV uzplaukumu veicina energoresursu cenas, bet eirozonai joprojām vajadzīgs spēcīgs un mērķtiecīgs ekonomiskās politikas atbalsts Riski koncertēti ap politiskiem lēmumiem – no Ķīn..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Dec 12, 2014
Mājokļu pieejamība Rīgā uzlabojas, bet spēja atļauties mājokļa kredītu Latvijā mazināsies
Rīgā MPI šī gada 3.ceturksnī nedaudz pieaudzis, jo algas gada laikā augušas spējāk par dzīvokļu cenām. Salīdzinoši straujš dzīvokļu cenu pieaugums Tallinā un ..
Baltijas jūras reģiona apskats
Dec 03, 2014
Integrēties. Konkurēt. Augt… un tā turpināt!
Izaugsmes meklējumos Baltijas jūras reģiona indekss: reģiona strukturālā kvalitāte uzlabojusies, taču joprojām daudz darāmā Ārvalstu tiešās investīcijas Baltijā: vājāka investīciju ieplūde, bet augošas investīcijas ārvalstīs Izaugsmes meklējumos ..
Swedbank ekonomikas apskats
Nov 06, 2014
Eirozonas likstas pasliktina izaugsmi pasaulē
Izaugsmes tempi attīstītajās valstīs kļūst dažādāki, arī attīstības tirgu ekonomikās atšķirības arvien izteiktākas Negatīvie riski dominē, bet pastā..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Sep 08, 2014
Mājokļu pieejamība vājinājusies visās trijās Baltijas valstu galvaspilsētās
Rīgā salīdzinājumā ar 2.ceturksni pērn MPI mazinājies vien par 0.3 punktiem procentu likmju kāpuma par 10 bāzes punktiem dēļ. Atšķirībā no pārējām Baltijas va..
Swedbank ekonomikas apskats
Aug 26, 2014
Izaugsme pasaulē atkal uz ļodzīgām kājām – vajadzīga turpmāka ekonomikas stimulēšana
Atgūšanās ASV, trauslums eirozonā Recesija Krievijā Lēnāka izaugsme Latvijā Pasaule: izaugsme pamazām kļūs straujāka, to balstīs izaugsme ASV un Lielbritānijā. Tom..
Latvijas ekonomika
Jūn 30, 2014
Apstrādes rūpniecība atkal aug, bet jāražo gudrāk, ceļot pievienoto vērtību ātrāk
Mirkļa vājums apstrādes rūpniecībā šī gada janvārī Turpmākajos mēnešos gaidāma lēna izaugsme, bet pastāv riski saistībā ar Krieviju Ražotāji l&..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Jūn 12, 2014
Rīga ir vienīgā Baltijas valstu galvaspilsēta, kur mājokļu pieejamība uzlabojas
2014.gada 1.ceturksnī mājokļu pieejamība Rīgā uzlabojās: mājokļu pieejamības indekss (MPI), ko aprēķina mājsaimniecībai, kuras ienākumi atbilst 1.5 vidējai neto algai a..
Swedbank ekonomikas forums
Mai 28, 2014
Swedbank ekonomikas forums 2014 "Baltija un pasaule: kas notiek ekonomikā?"
Swedbank ekonomikas forumā 2014 vadošie Swedbank ekonomisti no trīs Baltijas valstīm, kā arī Zviedrijas un Norvēģijas diskutēja par pasaules, reģiona un Baltijas valstu ekonomiku pašreizējo situāciju un perspektīvām. Foruma īpašā tēma šogad bija da..
Latvijas ekonomika
Mai 08, 2014
Uzņēmumi kūtri investēt inovācijās, vajadzīgs izrāviens
Uzņēmumi investē ļoti maz pētniecībā un attīstībā (P&A) Inovāciju aktivitāti apgrūtina augstas izmaksas, līdzekļu trūkums Ja politikas veidotāji neieviesī..
Swedbank ekonomikas apskats
Apr 08, 2014
Riski pasaulē ir auguši un var slāpēt ekonomikas izaugsmi
Latvijā lēnāka, bet joprojām diezgan solīda izaugsme Lēnāks ārējā pieprasījuma kāpums: kritumu Krievijā kompensēs izaugsme Eiropā Valsts budžets var izturēt ..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Mar 13, 2014
Pērn 4.ceturksnī Rīga līderpozīcijā mājokļu pieejamībā
2013.gada 4.ceturksnī mājokļu pieejamība Rīgā uzlabojās: mājokļu pieejamības indekss (MPI), ko aprēķina mājsaimniecībai, kuras ienākumi atbilst 1.5 vidējai neto algai a..
Latvijas ekonomika
Feb 03, 2014
Parādsaistību slogs turpina mazināties
Parādsaistību slogs turpina sarukt Nefinanšu uzņēmumu jaunā kreditēšana stagnē Nepārdomāti politikas lēmumi var kavēt kreditēšanas atgūšanos Parādsaist&..
Šos izdevumus izplata Swedbank Makroekonomikas pētījumu pārvalde ar Brightly AB.