Swedbank Makroekonomikas pētījumi

Arhīvs

Pēdējo 100 publikāciju saraksts. Jūs varat izvēlieties konkrētu publikāciju nolaižamajā izvēlnē.

Swedbank ekonomikas apskats
Apr 20, 2021
Swedbank ekonomikas apskats: Vai strauja atkopšanās nesīs strauju inflāciju?
Līva Zorgenfreija Swedbank galvenā ekonomiste Latvijā Prognozes par pasaules atkopšanos no pandēmijas radītās krīzes ir uzlabojušās, jo vakcinēšanas tempi daudzviet pozitīvi pārsteidz, un valsts atbalsts ekonomikām turpinās. Latvijas nespēja iegrož..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Mar 16, 2021
Gada izskaņa nesa ievērojamu mājokļu tirgus aktivitātes kāpumu
Neskatoties uz pagājušajā gadā novērotajiem pandēmijas radītajiem mājokļu tirgus aktivitātes satricinājumiem, gada izskaņā vērojams ievērojams tirgus aktivitātes pieaugums. Darījumu skaita izaugsme novērota ne tikai Rīgā, kur kopējā tirgus aktivitā..
Swedbank ekonomikas apskats
Jan 20, 2021
Swedbank ekonomikas apskats: Papildspēki ieradušies – vai uzvara nodrošināta?
Līva Zorgenfreija Swedbank galvenā ekonomiste Latvijā Vīruss nav atkāpies, saslimušo skaits gan pasaulē, gan Latvijā aug, un daudzu nozaru darbība ir būtiski traucēta. Taču, ja iepriekš karā pret vīrusu bijām, tēlaini izsakoties, apbruņoti ar zoben..
Swedbank pētījumi
Dec 17, 2020
Strādājot no mājām pandēmijas laikā, produktivitāte cieš
Agnese Buceniece Swedbank vecākā ekonomisteKoronavīruss ir sagriezis kājām gaisā visu pasauli un ieviesis pamatīgas izmaiņas mūsu ikdienas gaitās un ieradumos. Iedzīvotāji retāk iziet ārpus mājas, un daļai sabiedrības mainījies arī strādāšanas veid..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Dec 15, 2020
Swedbank Baltijas Mājokļu pieejamības indekss: mājokļu tirgus vīrusa krīzē noturīgs
Mājokļu pieejamība Baltijas valstīs ir saglabājusies augsta visos trijos 2020. gada ceturkšņos. Salīdzinot ar pagājušo gadu, mājokļi trešajā ceturksnī ir kļuvuši pieejamāki vidējai mājsaimniecībai Rīgā un Tallinā, kamēr Viļņā mājokļu pieejamība ned..
Swedbank pētījumi
Nov 26, 2020
Kam tērējam ārkārtējās situācijas laikā?
Līva Zorgenfreija Swedbank galvenā ekonomiste LatvijāKrīzes laikā, kad īpaši izteikti jūtams, ar cik lielu novēlošanos nāk tradicionālie ekonomikas rādītāji, daudz lielāku lomu pievēršam alternatīviem aktivitātes rādītājiem. Piemēram, Google Mobili..
Swedbank ekonomikas apskats
Nov 5, 2020
Valsts loma vīrusa krīzes laikā izšķiroši svarīga
Ir sliktas un ir labas ziņas. Sliktās – vīruss ir atpakaļ, un nākamajos mēnešos pret mums spēlēs arī laikapstākļi. Labās ziņas – pasaules ekonomika šī gada laikā pierādījusi iespaidīgu spēju pēc nokdauna strauji piecelties kājās. Jāatzīst gan, ka b..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Sep 17, 2020
Šoreiz vairāk par mājokļu tirgu nevis pieejamību
Šī gada 2. ceturksnī mājokļu pieejamības indekss Baltijas valstīs nestāsta tik daudz par mājokļu pieejamību, cik par pandēmijas ietekmi uz mājokļu tirgu. Valdošā nenoteiktība izraisīja cenu un darījumu skaita kritumu otrreizējā tirgū, un šī segment..
Swedbank ekonomikas apskats
Aug 25, 2020
Atveseļošanās stāstā var būt nevēlami pagriezieni
2020. gada ekonomikas attīstības amerikāņu kalniņi atpaliek tikai no ekonomikas prognožu attīstības amerikāņu kalniņiem. Latvijas ekonomikas piedzīvotais kritums otrajā ceturksnī bija iespaidīgs, taču mazāks nekā sākotnēji prognozēts, līdz šim pie ..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Jūn 10, 2020
Mājokļu pieejamība augsta, taču tirgus mainās
Mājokļu pieejamība šī gada 1.ceturksnī Rīgā uzlabojās un mājokļi joprojām bija pieejamāki nekā pārējo Baltijas valstu galvaspilsētās. Pieejamības uzlabojumu veicināja tas, ka vidējā alga kāpusi nedaudz straujāk nekā vidējā dzīvokļu cena. Gan Tallin..
Ziemeļvalstu-Baltijas biznesa apskats
Mai 26, 2020
Trūkumi izgaismoti – tagad tie jānovērš
Covid-19 izraisītā krīze smagi skārusi visas pasaules ekonomikas, un neviena no tām šādai krīzei nebija gatava. Labāk veicas valstīm, kas spēja laicīgi rīkoties, kuru veselības aprūpes sistēma ir augstā līmenī, ekonomiskā attīstība bijusi sabalansē..
Swedbank ekonomikas apskats
Mai 13, 2020
Ierastā dzīve vēl kādu laiku neatgriezīsies
Pasaules un Latvijas tautsaimniecība vīrusa dēļ iekritusi dziļā bedrē. Pēc vairākiem mēnešiem slēgtas ekonomikas daudzās valstīs ir sākusies ierobežojumu atcelšana, bet ir nopietnas bažas par to, vai nevirzāmies par ātru. Prognožu veikšana krīzes l..
Swedbank ekonomikas apskats
Mar 25, 2020
Latvijas ekonomika vīrusa gūstā
COVID-19 krīze atstāj iespaidu uz ikvienu Latvijas iedzīvotāju, un ietekmēs visus ekonomikas sektorus. Vīrusa šoks būtiski vilks uz leju Latvijas ekonomiku, aktivitātes kritums pasaulē, vismaz īstermiņā, būs nopietnāks, nekā finanšu krīzes laikā, u..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Mar 19, 2020
Pandēmijas priekšvakarā mājokļa pieejamība uzlabojās
Swedbank Baltijas Mājokļu pieejamības indekss liecina, ka pirms COVID-19 uzliesmojuma mājokļu pieejamība Baltijā bija diezgan augsta.Vispieejamākie mājokļi starp Baltijas valstu galvaspilsētām joprojām bija Rīgā, tai sekoja Tallina un Viļņa. Mājokļ..
Swedbank ekonomikas apskats
Jan 21, 2020
Swedbank ekonomikas apskats: Desmitgade iesākas lēnīgi un riskanti
Latvijas ekonomikas izaugsme iepriekšējo desmitgadi noslēgusi ar ne visai iepriecinošu izaugsmes tempu. Lai gan īstermiņa dati pasaulē pēdējā laikā norāda uz situācijas stabilizāciju, prognozes liecina, ka diemžēl ne pasaulē, ne pašmājās arī šī des..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Dec 10, 2019
3. ceturksnī mājokļu pieejamības indekss Rīgā samazinājās
Mājokļu pieejamības indekss 2019. gada 3. ceturksnī uzlabojās Viļņā, samazinājās Rīgā un Tallinā. Samazinājumu Rīgā noteica straujāks dzīvokļu cenu pieaugums, kas apsteidza algu kāpumu. Vidējās darījumu cenas kāpums saistīts ar cenu kāpumu jauno un..
Swedbank ekonomikas apskats
Nov 7, 2019
Atsevišķi cerību stari parādās, taču izaugsme saglabāsies blāva.
Īslaicīgs pamiers starp ASV un Ķīnu un bez-vienošanās Breksita varbūtības mazināšanās ir mazinājusi pesimismu, tomēr kopējais skats uz pasaules ekonomiku joprojām zīmējas drūmās krāsās un nenoteiktība saglabājas augsta. Pasaules ekonomikas izaugsme..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Sep 17, 2019
Dzīvokļu cenas auga straujāk par algu, mājokļa pieejamība Rīgā samazinājās
Mājokļu pieejamības indekss (MPI) Rīgā šī gada 2. ceturksnī ir samazinājies, salīdzinot ar iepriekšējā gada otro ceturksni. Dzīvokļa cenu kāpums noturējās augstāks par algu pieaugumu, tādēļ mājokļu pieejamība samazinājās par 4,7 punktiem. Mājokļu c..
Swedbank ekonomikas apskats
Aug 27, 2019
Izaugsmes spars palēninās, bet neapstājas
Latvijas ekonomika piebremzē un vairs netraucas uz priekšu tik strauji kā pērn. Ekonomiku ir nogurdinājis darbaspēka trūkums un augstā ražošanas jaudu noslodze. Gāzes pedāli ir atlaidušas Eiropas Savienības (ES) fondu investīcijas. Bažas rada notik..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Jūn 13, 2019
1. ceturksnī Mājokļu pieejamības indekss Rīgā samazinājās
Mājokļu pieejamības indekss 2019. gada 1. ceturksnī uzlabojās Viļņā, palika nemainīgs Tallinā, bet samazinājās Rīgā. Samazinājumu Rīgā noteica par algu kāpumu straujāks dzīvokļu cenu pieaugums. Tas saistīts ar pakāpeniskām pārmaiņām, dzīvokļu darīj..
Ziemeļvalstu-Baltijas biznesa apskats
Mai 24, 2019
Latvijas ekonomikas izaugsme demogrāfijas gūstā
Ziemeļvalstu-Baltijas biznesa apskats aizstāj iepriekš publicēto Baltijas jūras reģiona apskatu. Baltijas jūras reģiona apskata abonenti turpmāk saņems Ziemeļvalstu-Baltijas biznesa apskatu.Ziemeļvalstu un Baltijas valstu ekonomikas pēdējo gadu lai..
Swedbank pētījumi
Mai 8, 2019
Ziemeļvalstu-Baltijas biznesa apskats: Latvijas ekonomikas izaugsme demogrāfijas gūstā
Ziemeļvalstu un Baltijas valstu ekonomikas pēdējo gadu laikā ir uzrādījušas labu un līdzsvarotu izaugsmi, kā arī palielinājušas savu konkurētspēju. Tomēr augošais protekcionisms pasaulē ir liels izaicinājums salīdzinoši mazo un atvērto reģiona ekon..
Swedbank ekonomikas apskats
Apr 11, 2019
Kā ripos Latvijas ekonomika, laikā, kad sāk buksēt pasaules izaugsme?
Ieilgušais tirdzniecības konflikts starp pasaules divām lielākajām ekonomikām, ASV un Ķīnu, ir negatīvi ietekmējis starptautiskās tirdzniecības plūsmas. Tā ietekmē daudzviet pasaulē, tai skaitā Eiropā un ASV, ir pasliktinājušies apstrādes rūpniecīb..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Mar 13, 2019
Rīgā vispieejamākie mājokļi Baltijā
Aizvadītajā gadā visās Baltijas valstu galvaspilsētās mājokļi ir kļuvuši pieejamāki, liecina Swedbank Baltijas Mājokļu pieejamības indeksa dati. Vispieejamākās dzīvesvietas 2018. gadā Baltijas valstīs bijušas Rīgā, kam sekojusi Tallina un Viļņa. Lī..
Swedbank ekonomikas apskats
Jan 30, 2019
Latvijas ekonomika turpina spītēt pasaules “vētrām”
Politiskās turbulences ietekmē pasaules ekonomikas izaugsme sāk pamazām bremzēties. Noplakuši ir arī izaugsmes rādītāji Eiropā, ko galvenokārt ir sekmējis vārgāks eksporta sniegums. Tāpēc jaunākajā Swedbank ekonomikas apskatā izaugsmes prognozes pa..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Dec 13, 2018
Ienākumu kāpuma rezultātā mājokļu pieejamība uzlabojas visās Baltijas galvaspilsētās
Mājokļu pieejamības indekss 3. ceturksnī uzlabojies visās Baltijas galvaspilsētās. Galvenais faktors tam bijis straujais vidējās neto algas kāpums. Turklāt labvēlīgā ekonomikas attīstība veicinājusi mājsaimniecību interesi par dzīvokļa iegādi, kas ..
Swedbank ekonomikas apskats
Nov 8, 2018
Latvijas ekonomika – uzrāviens pretī simtgades svinībām
Simtgades svinību priekšvakarā Latvijas ekonomika aug pārsteidzoši strauji, spītējot virknei izaicinājumu un pārspējot gaidas, kā rezultātā jaunākajā Swedbank ekonomikas apskatā izaugsmes prognoze šim gadam paaugstināta uz 4,5%. Izaugsmes galvenie ..
Swedbank pētījumi
Okt 18, 2018
Swedbank ekonomikas uzkaršanas indekss
Baltijas valstu ekonomikas nepārkarst… pagaidām Baltijas valstu ekonomikas jau vairākus gadus bauda strauju izaugsmi. Savukārt ekonomikas aktivitātes radītais pieprasījums arvien vairāk deldē darbaspēka rezerves. Darbaroku trūkums veicina strau..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Sep 20, 2018
Ātra algu izaugsme notur mājokļu pieejamības indeksu Rīgā augstā līmenī
Mājokļu pieejamības indekss 2. ceturksnī uzlabojies Rīgā un Viļņā, bet pasliktinājies Tallinā. Rīgā pieejamības uzlabojumu sekmēja strauja vidējās neto algas izaugsme. Augošie ienākumi varētu būt viens no iemesliem lielākai aktivitātei ekonomisko j..
Swedbank ekonomikas apskats
Aug 30, 2018
Latvijas ekonomika – baudām vasaru, gaidām rudeni, gatavojamies ziemai
Pasaules ekonomikā turpinās spēcīga izaugsme, kas mudina centrālās bankas mazināt monetārās politikas atbalstu. Procentu likmju kāpums gan būs piesardzīgs, un turpmākos pāris gadus nauda vēl joprojām būs lēta. Latvijas ekonomikas izaugsme šogad ir ..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Jūn 8, 2018
Mājokļu pieejamība Rīgā uzlabojas, pateicoties straujākajai algu izaugsmei pēdējo desmit gadu laikā
Mājokļu pieejamības indekss 1. ceturksnī uzlabojies Tallinā un Rīgā, bet pasliktinājies Viļņā. Rīgā pieejamības uzlabojumu sekmēja strauja vidējās neto algas izaugsme un kredīta procentu likmju samazinājums. Tomēr ienākumu kāpums mājokļu tirgus akt..
Swedbank ekonomikas apskats
Mar 27, 2018
Latvijas ekonomika – izaugsme gana plaša un spēcīga, lai tiktu galā ar izaicinājumiem
Pasaulē šogad turpināsies spēcīga izaugsme, kas nāks par labu Latvijas eksportētājiem. Tomēr ir pieauguši ārējie riski. Bažas rada protekcionisms, proti, ASV prezidenta Donalda Trampa retorika, kas var apgrūtināt globālo tirdzniecību un negatīvi ie..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Mar 14, 2018
Pērn Rīgā mājokļu pieejamība augstākā starp Baltijas valstu galvaspilsētām, taču zemākā starp Latvijas pilsētām
Lai gan reģionu pilsētās esošais dzīvojamais fonds pagaidām tiek papildināts visai gausi un dzīvokļu cenas turpina augt, lielākajā daļā Latvijas pilsētu mājokļi pērn ir kļuvuši pieejamāki, - liecina jaunākie Swedbank Baltijas Mājokļu pieejamības in..
Swedbank pētījumi
Mar 8, 2018
Swedbank apkopotie Ilgtspējas indikatori
Latvija - zaļākā valsts Baltijā, bet nevienlīdzība ir risksLatvija patlaban piedzīvo strauju ekonomisko izaugsmi, taču sabiedrība to izjūt diezgan nevienmērīgi. Ienākumu nevienlīdzība var negatīvi ietekmēt izaugsmi arī ilgtermiņā. Arī vājie rezultā..
Swedbank ekonomikas apskats
Jan 24, 2018
Latvijas ekonomika – šogad turpināsies strauja izaugsme
Pērn politiskie riski pasaulē nedaudz pieklusa, un pasaules ekonomika pārsteidza ar strauju izaugsmi. Noskaņojums ir optimistisks, un šogad pasaules ekonomika augs vēl straujāk nekā pērn. Centrālās bankas raugās ekonomikas stimulēšanas pasākumu maz..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Dec 19, 2017
Mājokļu pieejamība turpina būt augsta visās Baltijas galvaspilsētās
Mājokļu pieejamības indekss 3. ceturksnī uzlabojies visu Baltijas valstu galvaspilsētās. Rīgā pieejamību veicināja straujāka algu izaugsme un kredīta procentu likmju samazinājums. Par spīti pieejamības uzlabojumam mājokļu tirgū Rīgā vēl valda relat..
Ziemeļvalstu-Baltijas biznesa apskats
Dec 6, 2017
Strauja izaugsme ir vājš attaisnojums strukturālu reformu atlikšanai
Šogad negaidīti sparīgā pasaules ekonomikas izaugsme ir padzinusi uz priekšu arī izaugsmi Baltijas jūras reģiona valstīs, īpaši Baltijā. Reģiona institucionālā un strukturālā kvalitāte gan nav būtiski uzlabojusies salīdzinājumā pret citām pasaules ..
Swedbank ekonomikas apskats
Nov 9, 2017
Latvijas ekonomika – solīts makā krīt!
Pasaules ekonomika turpina augt, turklāt straujāk nekā cerēts un izaugsmes prognozes daudzviet esam pavilkuši uz augšu. Centrālās bankas visā pasaulē skatās ekonomikas stimulēšanas pasākumu mazināšanas virzienā, bet turpmākos pāris gadus nauda vēl ..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Sep 14, 2017
Mājokļu pieejamība uzlabojās visās Baltijas galvaspilsētās
Mājokļu pieejamības indekss 2. ceturksnī uzlabojies visu Baltijas valstu galvaspilsētās. Rīgā pieejamību veicināja straujāka algu izaugsme un kredīta procentu likmju samazinājums. Tomēr arī mājokļu cenas turpinājušas mēreni kāpt, atspoguļojot augoš..
Swedbank ekonomikas apskats
Aug 29, 2017
Latvijas ekonomikas izaugsme – ātra, bet ar piezemētām ambīcijām
Pasaules un Eiropas ekonomikas izaugsme šogad ir necerēti strauja. Populisms, šķiet, ir noplacis. Eiropā nodarbinātība aug, bezdarbs sarūk. Izskan aizvien skaļākas balsis par procentu likmju celšanu un lētas naudas perioda beigām. Lai gan politiski..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Jūn 15, 2017
Mājokļu pieejamība Rīgā uzlabojas lēnāk
Mājokļu pieejamības indekss Rīgā šī gada 1. ceturksnī uzlabojies, bet uzlabojuma temps kļuvis lēnāks. Pieejamībai labvēlīgas bija straujāk augošās algas un sarūkošās kredīta procentu likmes, taču ātrāk augošās vidējās mājokļu darījumu cenas ierobež..
Swedbank ekonomikas apskats
Apr 6, 2017
Latvijas ekonomika – vai mājsaimniecības beidzot sāk ticēt straujākai ekonomikas izaugsmei?
Populisma uzvaras gājiens vairs nav tik bravūrīgs, kā varēja šķist, bet tā destruktīvais potenciāls joprojām saglabājas. Lielākie riski ir vēlēšanas Francijā un Itālijā. Lai gan globālā nenoteiktība un negatīvie riski saglabājas, pasaules ekonomika..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Mar 9, 2017
Rīga saglabā pirmo vietu mājokļu pieejamībā starp Baltijas valstu galvaspilsētām
Mājokļu pieejamības indekss pērn uzlabojies visās trīs Baltijas valstu galvaspilsētās. Rīgā pieejamība bija visaugstākā. Pieejamības uzlabojuma pamatā bija gan algu kāpums, gan hipotekāro kredītu procentu likmju sarukums. Lai gan apstākļi mājokļa i..
Swedbank ekonomikas apskats
Jan 19, 2017
Latvijas ekonomika – zemākais punkts aiz muguras, izaugsme kļūs straujāka
Neskatoties uz globālās nenoteiktības un negatīvo risku plīvuru, pērn Eiropas ekonomika ir augusi spējāk, nekā gaidīts. Pašlaik noskaņojums ir diezgan labs un liek domāt, ka arī nākamgad izaugsme varētu būt diezgan solīda. Bet riski saglabājas – ne..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Dec 20, 2016
Starp Baltijas valstu galvaspilsētām mājokļu pieejamība uzlabojas tikai Rīgā
Šī gada 3. ceturksnī Rīga ir vienīgā no Baltijas valstu galvaspilsētām, kur mājokļu pieejamība ir uzlabojusies, salīdzinot ar pērnā gada 3. ceturksni. Vidējās neto algas pieaugums un aizdevuma procentu likmju samazinājums veicināja mājokļu pieejamī..
Ziemeļvalstu-Baltijas biznesa apskats
Dec 8, 2016
Latvijai vēl stāvs kalns kāpjams
Krievijā recesija ir beigusies, un līdz ar to visas Baltijas jūras reģiona valstis aug, bet izaugsme ir pieticīga. Swedbank Baltijas jūras indekss Latvijai ir nedaudz samazinājies. Sniegums ir labāks nekā Polijai un Krievijai, bet tas atpaliek gan ..
Swedbank ekonomikas apskats
Nov 17, 2016
Latvijas ekonomika - ES fondu kavēšanās un bažīgs noskaņojums bremzē izaugsmi
"Donalds Tramps ir ievēlēts par nākošo ASV prezidentu, un par viņa turpmāko ekonomisko un drošības politiku joprojām valda milzu neskaidrība. Svārstību amplitūda finanšu tirgos saglabāsies augstāka nekā parasti, finanšu tirgi ļoti uzmanīgi sekos vē..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Sep 7, 2016
Mājokļu pieejamība palielinās Rīgā un Tallinā, bet samazinās Viļņā
• Rīgā Mājokļu pieejamības indekss (MPI) pieauga par 19.0 punktiem 2016. gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn. Dzīvokļu vidējās cenas kritums par 6.9% veicinājis uzlabojumu. Tallinā MPI gada laikā palielinājās par 8.3 punktie..
Swedbank ekonomikas apskats
Aug 29, 2016
Latvijas ekonomika - šoreiz bez medaļām
Investīciju aktivitāte gada sākumā bija negaidīti vārga, kā dēļ IKP izaugsmes prognoze šim gadam ir samazināta uz 2.1%. Neskatoties uz investīciju kritumu un krīzi būvniecībā, gada pirmajā pusē nodarbināto skaits ekonomikā kopumā pat mazliet pieaug..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Jūn 10, 2016
Mājokļu pieejamība Rīgā aizvien visaugstākā Baltijas valstu galvaspilsētu vidū
Rīgā Mājokļu pieejamības indekss (MPI) šī gada pirmajā ceturksnī auga par 15.1 punktu, salīdzinot ar attiecīgo periodu 2015. gadā. Uzlabojumu veicinājis gan algu kāpums par 5.2%, gan dzīvokļu vidējās cenas kritums par 4.6%. Tallinā MPI gada laikā p..
Swedbank ekonomikas forums
Mai 10, 2016
Swedbank ekonomikas forums 2016 "Centrālo banku cīņa un tās ietekme uz biznesu"
Šī gada foruma īpašā tēma būs centrālo banku veiktie pasākumi un no tiem izrietošie iespējamie riski un sekas biznesam Baltijas valstīs procentu likmju, valūtu kursu un citos veidos. Swedbank galvenie ekonomisti no Baltijas, Zviedrijas un Norvēģija..
Latvijas ekonomika
Mai 9, 2016
Brexit riski – ko tas nozīmē Latvijai/Baltijai?
Visticamāk, Lielbritānija paliks Eiropas Savienībā (ES). Pēc referenduma Lielbritānijā 23.jūnijā būs vērojams pozitīvs atsitiens akciju cenās un Lielbritānijas mārciņas vērtībā. Pašlaik mārciņas kurss ir 0.785 par vienu eiro un tuvākā mēneša laikā,..
Swedbank ekonomikas apskats
Apr 14, 2016
Pasaules ekonomikas atgūšanos kavē politiski riski
Pasaules ekonomika turpina lēnu virzību uz priekšu, bet daudz politisku risku Naftas cena augs – ieguvumi un zaudējumi Latvijas ekonomika – “vasaru” gaidot Latvijas ekonomika – “vasaru” gaidot Neskatoties uz samērā vāju aktivitāti gadu mijā, j..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Mar 8, 2016
Mājokļu pieejamība uzlabojas visās trijās Baltijas valstu galvaspilsētās
Rīgā Mājokļu pieejamības indekss (MPI) pērnā gada pēdējā ceturksnī auga par 4.7 punktiem salīdzinājumā ar attiecīgo periodu 2014.gadā. Uzlabojumu veicinājis aizvien spējš algu kāpums, par 7.7% gada griezumā. Tallinā MPI gada laikā palielinājās par ..
Swedbank ekonomikas apskats
Jan 26, 2016
Pasaules ekonomika: drebulis ne vienmēr ir gripa
Drebulis pasaules finanšu tirgos, bet izaugsme pasaulē pamazām tomēr pieņemsies spēkāLētas naftas ēra?Latvijas izaugsme 2016.-2017.gadā vēl arvien būs ap 3%, kas ir tuvu potenciālam – tas rada mānīgu komforta sajūtu politikas veidotājiem Latvija: ..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Dec 16, 2015
Mājokļu pieejamība Rīgā visaugstākā Baltijas valstu galvaspilsētu vidū
Rīgā Mājokļu pieejamības indekss (MPI) šogad trešajā ceturksnī palielinājās par spējiem 17.3 punktiem salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn. Uzlabojumu veicinājis gan straujš algu kāpums, gan vidēji nedaudz zemākas nekā pērn dzīvokļu cenas, gan a..
Ziemeļvalstu-Baltijas biznesa apskats
Dec 2, 2015
Ceļš uz straujāku izaugsmi: ciešāka ekonomiskā integrācija un politiskā sadarbība
Robusta izaugsme, bet Krievija arvien vairāk izolējas Vājajai ekonomikai ir politiskās sekas Ciešāka institucionāla integrācija reģionā Robusta izaugsme reģionā, bet Krievija arvien vairāk izolējas Reģiona IKP šogad būs sarucis par 0.5%, tomēr..
Swedbank ekonomikas apskats
Nov 10, 2015
Latvijas ekonomika aug, bet jārisina valsts budžeta un eksporta konkurētspējas izaicinājumi
Pasaules ekonomika: zināms nezināmaisBrīdinājuma zvans Latvijas konkurētspējai, bet investīciju aktivitāte sāk atgūtiesAr šī brīža tendencēm budžeta deficīts 2016.gadā varētu būt lielāks nekā plānots Pasaules ekonomika un zināms nezināmaisBažas p..
Latvijas ekonomika
Okt 11, 2015
Kur un kā rast lielākus nodokļu ieņēmumus?
Lai rastu resursus augošajām budžeta tēriņu vajadzībām, valdība centīsies palielināt nodokļu ieņēmumus % no IKP Visaptveroši pētījumi secina, ka laba nodokļu sistēmai jātiecas būt neitrālai, progresīvai un izaugsmei draudzīgai Ierosinājums Latvijai..
Latvijas ekonomika
Okt 6, 2015
Trauksmes zvans Latvijas izmaksu konkurētspējai
Pēc uzlabojumiem pēckrīzes gados, Latvijas izmaksu konkurētspēja pēdējos pāris gados atkal ir pasliktinājusiesEksporta tirgus daļas jau pāris gadus stāv uz vietasRažīguma kāpums ir konkurētspējas stūrakmens, bet kā to veicināt? Pēc uzlabojuma pēckr..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Sep 7, 2015
Mājokļu pieejamība uzlabojusies visās trijās Baltijas valstu galvaspilsētās
Rīgā Mājokļu pieejamības indekss (MPI) šī gada otrajā ceturksnī palielinājās par 10.1 punktiem salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn, jo algas gada griezumā augušas spējāk par dzīvokļu cenām un mājokļu kredītu procentu likmes bijušas par 16 b..
Swedbank ekonomikas apskats
Aug 24, 2015
Attīstītās valstis atkal kļūst par pasaules ekonomikas lokomotīvi un Latvija ir pareizajā vilcienā
Attīstītajās valstīs izaugsme kļūs spēcīgāka, taču procentu likmju pakāpeniska celšana ASV var radīt jaunus satricinājumus gan finanšu tirgos, gan reālajā ekonomikā Attīstības valstu ekonomiku vājums un nelīdzsvarotība slēpj riskus, kas var sabremz..
Latvijas ekonomika
Jūl 27, 2015
Valsts budžeta izdevumi – cik daudz un kam?
Nepieņemot politiskus lēmumus ievērojami palielināt nodokļu ieņēmumus procentos no IKP, būtiski kāpināt valsts budžeta izdevumus nav iespējamsLai varētu tērēt vairāk prioritārajās jomās, nepieciešami izdevumu samazinājumi citās jomās (% no IKP)Vals..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Jūn 8, 2015
Mājokļu pieejamība visās trijās Baltijas valstu galvaspilsētās augstāka nekā pērn
Rīgā Mājokļu pieejamības indekss (MPI) šī gada pirmajā ceturksnī palielinājās par 2.1 punktiem salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn, jo algas gada griezumā augušas spējāk par dzīvokļu cenām.Viļņā un Tallinā MPI gada laikā palielinājies attiec..
Swedbank ekonomikas forums
Mai 15, 2015
Swedbank ekonomikas forums 2015 "Kur rast izaugsmes iespējas Baltijas uzņēmumiem?"
2015. gada 15. maijā, no plkst. 9 līdz 13 notiks ikgadējais Swedbank ekonomikas forums, kura uzmanības centrā šogad būs Baltijas uzņēmumu izaugsmes iespējas. Forumu pārraidīs tiešraidē, kuru būs iespējams noskatīties Swedbank mājas lapā. Foruma dar..
Swedbank ekonomikas apskats
Apr 21, 2015
Cerīgs pavasaris, bet vēl iespējamas salnas
Attīstītās valstis, monetārās politikas stutētas, balstīs stabilu pasaules ekonomikas atgūšanos Attīstības tirgi piedzīvos krasas svārstības, kurām dažas valstis nav g..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Mar 6, 2015
Mājokļu pieejamība uzlabojas Rīgā, bet pasliktinās Viļņā un Tallinā
Rīgā Mājokļu pieejamības indekss (MPI) pērnā gada pēdējā ceturksnī palielinājies salīdzinājumā ar ceturto ceturksni 2013. gadā, jo algas gada laikā augušas sp..
Swedbank ekonomikas apskats
Jan 27, 2015
Pasaules ekonomika uz atgūšanās takas, bet ekonomiskās politikas atbalsts joprojām kritiski svarīgs
ASV uzplaukumu veicina energoresursu cenas, bet eirozonai joprojām vajadzīgs spēcīgs un mērķtiecīgs ekonomiskās politikas atbalsts Riski koncertēti ap politiskiem lēmumiem – no Ķīn..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Dec 12, 2014
Mājokļu pieejamība Rīgā uzlabojas, bet spēja atļauties mājokļa kredītu Latvijā mazināsies
Rīgā MPI šī gada 3.ceturksnī nedaudz pieaudzis, jo algas gada laikā augušas spējāk par dzīvokļu cenām. Salīdzinoši straujš dzīvokļu cenu pieaugums Tallinā un ..
Ziemeļvalstu-Baltijas biznesa apskats
Dec 3, 2014
Integrēties. Konkurēt. Augt… un tā turpināt!
Izaugsmes meklējumos Baltijas jūras reģiona indekss: reģiona strukturālā kvalitāte uzlabojusies, taču joprojām daudz darāmā Ārvalstu tiešās investīcijas Baltijā: vājāka investīciju ieplūde, bet augošas investīcijas ārvalstīs Izaugsmes meklējumos ..
Swedbank ekonomikas apskats
Nov 6, 2014
Eirozonas likstas pasliktina izaugsmi pasaulē
Izaugsmes tempi attīstītajās valstīs kļūst dažādāki, arī attīstības tirgu ekonomikās atšķirības arvien izteiktākas Negatīvie riski dominē, bet pastā..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Sep 8, 2014
Mājokļu pieejamība vājinājusies visās trijās Baltijas valstu galvaspilsētās
Rīgā salīdzinājumā ar 2.ceturksni pērn MPI mazinājies vien par 0.3 punktiem procentu likmju kāpuma par 10 bāzes punktiem dēļ. Atšķirībā no pārējām Baltijas va..
Swedbank ekonomikas apskats
Aug 26, 2014
Izaugsme pasaulē atkal uz ļodzīgām kājām – vajadzīga turpmāka ekonomikas stimulēšana
Atgūšanās ASV, trauslums eirozonā Recesija Krievijā Lēnāka izaugsme Latvijā Pasaule: izaugsme pamazām kļūs straujāka, to balstīs izaugsme ASV un Lielbritānijā. Tom..
Latvijas ekonomika
Jūn 30, 2014
Apstrādes rūpniecība atkal aug, bet jāražo gudrāk, ceļot pievienoto vērtību ātrāk
Mirkļa vājums apstrādes rūpniecībā šī gada janvārī Turpmākajos mēnešos gaidāma lēna izaugsme, bet pastāv riski saistībā ar Krieviju Ražotāji l&..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Jūn 12, 2014
Rīga ir vienīgā Baltijas valstu galvaspilsēta, kur mājokļu pieejamība uzlabojas
2014.gada 1.ceturksnī mājokļu pieejamība Rīgā uzlabojās: mājokļu pieejamības indekss (MPI), ko aprēķina mājsaimniecībai, kuras ienākumi atbilst 1.5 vidējai neto algai a..
Swedbank ekonomikas forums
Mai 28, 2014
Swedbank ekonomikas forums 2014 "Baltija un pasaule: kas notiek ekonomikā?"
Swedbank ekonomikas forumā 2014 vadošie Swedbank ekonomisti no trīs Baltijas valstīm, kā arī Zviedrijas un Norvēģijas diskutēja par pasaules, reģiona un Baltijas valstu ekonomiku pašreizējo situāciju un perspektīvām. Foruma īpašā tēma šogad bija da..
Latvijas ekonomika
Mai 8, 2014
Uzņēmumi kūtri investēt inovācijās, vajadzīgs izrāviens
Uzņēmumi investē ļoti maz pētniecībā un attīstībā (P&A) Inovāciju aktivitāti apgrūtina augstas izmaksas, līdzekļu trūkums Ja politikas veidotāji neieviesī..
Swedbank ekonomikas apskats
Apr 8, 2014
Riski pasaulē ir auguši un var slāpēt ekonomikas izaugsmi
Latvijā lēnāka, bet joprojām diezgan solīda izaugsme Lēnāks ārējā pieprasījuma kāpums: kritumu Krievijā kompensēs izaugsme Eiropā Valsts budžets var izturēt ..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Mar 13, 2014
Pērn 4.ceturksnī Rīga līderpozīcijā mājokļu pieejamībā
2013.gada 4.ceturksnī mājokļu pieejamība Rīgā uzlabojās: mājokļu pieejamības indekss (MPI), ko aprēķina mājsaimniecībai, kuras ienākumi atbilst 1.5 vidējai neto algai a..
Latvijas ekonomika
Feb 3, 2014
Parādsaistību slogs turpina mazināties
Parādsaistību slogs turpina sarukt Nefinanšu uzņēmumu jaunā kreditēšana stagnē Nepārdomāti politikas lēmumi var kavēt kreditēšanas atgūšanos Parādsaist&..
Swedbank ekonomikas apskats
Jan 21, 2014
Pasaulē izaugsme spējāka, bet nevienmērīga un atkarīga no politikas veidotāju lēmumiem
Pasaule: turpmākajos divos gados samērā spēcīgu izaugsmi piedzīvos vien dažas, bet lielas ekonomikas (ASV, Lielbritānija un Vācija), kamēr daudzas citas joprojām cīnīsies ar recesiju ..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Dec 13, 2013
3.ceturksnī Mājokļu pieejamības indekss Rīgā nedaudz samazinājās līdz 158.4
2013.gada 3.ceturksnī mājokļu pieejamība Rīgā nedaudz pasliktinājās: mājokļu pieejamības indekss (MPI), ko aprēķina mājsaimniecībai, kuras ienākumi atbilst 1.5 vidē..
Ziemeļvalstu-Baltijas biznesa apskats
Nov 28, 2013
Integrācija. Konkurence. Izaugsme.
Pēc vāja 2013.gada reģiona izaugsme pieņemsies spēkā Baltijas jūras reģiona indekss: strukturālā konkurētspēja nav uzlabojusies Spēcīgai izaugsmei un konkurētspējai vajadzīgas reformas Pēc vāja 2013.gada reģiona izaugsme pieņemsies spēkā ..
Swedbank ekonomikas apskats
Okt 23, 2013
Pasaulē ūdeņi vēl nemierīgi, bet uzlabošanās turpinās
Atveseļošanās pasaulē turpinās, bet ik pa laikam uznāk īslaicīgs drebulis Prognozējams, ka turpmākajos pāris gados Latvijas ekonomikas turpinās augt virs 4% gadā Latvijas darba t..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Sep 11, 2013
Mājokļu pieejamības indekss pieauga līdz 159.4 Rīgā un 165.0 Tallinā, bet nokritās uz 128.9 Viļņā
2013.gada otrajā ceturksnī mājokļu pieejamība pasliktinājās Viļņā: mājokļu pieejamības indekss (MPI), ko aprēķina mājsaimniecībai, kuras ienākumi atbilst 1.5 ..
Swedbank ekonomikas apskats
Aug 27, 2013
"Vecā pasaule" sāk mosties
Galvenais pasaules ekonomikas izaugsmes dzinējs joprojām būs attīstības valstis, tomēr tās sākušas augt lēnāk un arī riski tām ir pieauguši. Savukārt attīstītaj..
Latvijas ekonomika
Jūl 2, 2013
ES recesija apcērp spārnus eksporta lidojumam. Lai turpinātu strauju izaugsmi, jāsargā un jāuzlabo konkurētspēja
2013.gada pirmajā ceturksnī turpinājās spēcīga izaugsme, Latvijas ekonomikai pieaugot par 1.4% salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni un par 3.6% gadā. Taču, kā jau tika gaid..
Swedbank pētījumi
Jūn 18, 2013
Pērn mājsaimniecību ienākumi auguši visā Latvijā, bet Latgale un Vidzeme joprojām atpaliek
Strauja ekonomikas izaugsme 2011-2012.gg. veicināja mājsaimniecību ienākumu kāpumu, tomēr tas nebija vienmērīgs Latvijas reģionu starpā. Ienākumu nevienlīdzība starp reģioniem sa..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Jūn 13, 2013
Mājokļu pieejamības indekss (MPI) Viļņā pakāpies līdz 131.3, Rīgā un Tallinā nokrities līdz attiecīgi 151.0 un 163.0 punktiem
2013.gada pirmajā ceturksnī mājokļu pieejamība ir uzlabojusies Viļņā: mājokļu pieejamības indekss (MPI), ko aprēķina mājsaimniecībai, kuras ienākumi atbilst 1.5 vid..
Latvijas ekonomika
Mai 22, 2013
No uzplaukuma līdz lejupslīdei un atpakaļ pie izaugsmes: ienākumi uz iedzīvotāju virs pirmskrīzes līmeņa, taču trūcīgākos riskē atstāt novārtā
Pēc straujas un dziļas recesijas Baltijas valstu ekonomikās atkal vērojama izaugsme. Izaugsmes pamatā ir eksports, tā apjomi ir auguši, tāpat arī eksportējošo nozaru īpatsvars pievienotaj&..
Swedbank ekonomikas apskats
Apr 10, 2013
Ziemeļu zvaigznes – mirguļo, bet spoži spīd
Atgūšanās, spītējot ieilgušajām eirozonas problēmām Atgūšanās gaita joprojām nestabila Latvija: Ceļā uz eiro Lēnāks, bet ņiprs eksporta pieaugums Ne..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Mar 14, 2013
Mājokļu pieejamības indekss (MPI) Viļņā pieauga līdz 127.8, Rīgā līdz 156.7 un Tallinā līdz 171.8 punktiem
2012.gada ceturtajā ceturksnī visvairāk mājokļu pieejamība ir uzlabojusies Viļņā: mājokļu pieejamības indekss (MPI), ko aprēķina mājsaimniecībai, kuras ienākumi at..
Latvijas ekonomika
Feb 27, 2013
Produktīvas investīcijas − ilgtspējīgas izaugsmes atslēga
Investīcijas ir virzījušas ekonomikas izaugsmi kopš 2011.gada. Tomēr pēc spēcīgā uzrāviena 2012.gada sākumā bruto pamatkapitāla veidošanas pieaugums 3.ceturksnī krasi sabrem..
Swedbank ekonomikas apskats
Jan 16, 2013
Sliktākais jau aiz muguras, bet izaicinājumu vēl daudz
Ciešot no vājuma pasaules ekonomikā, bet gatavi spējākai izaugsmei nākotnē Tiek meklēta! Izaugsmes atsākšanās 2013.gadā! Sāpīgākais varētu būt jau aiz mugur..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Dec 10, 2012
Mājokļu pieejamības indekss (MPI) pieauga Rīgā un Viļņā, bet samazinājās Tallinā, lai arī no augsta līmeņa
2012.gada 3.ceturksnī visvairāk mājokļu pieejamība ir uzlabojusies Rīgā: mājokļu pieejamības indekss (MPI), ko aprēķina mājsaimniecībai, kuras ienākumi atbilst 1.5 vidē..
Latvijas ekonomika
Nov 29, 2012
Kādēļ Latvijas ekonomika turpina tik strauji augt?
Ņemot vērā eiro zonas parādu krīzi un Eiropas balansēšanu uz recesijas robežas, varētu gaidīt, ka arī Latvijas IKP izaugsme būs kļuvusi manāmi lēnāka; tomēr tā..
Ziemeļvalstu-Baltijas biznesa apskats
Okt 2, 2012
Krīze eiro zonā palielina spiedienu veikt reformas Baltijas jūras reģiona valstīs
Baltijas jūras reģiona izaugsmi bremzēs vājums pasaules ekonomikā un krīze eiro zonā. Izaugsme būs pieticīga un IKP palielināsies vien par 2.2% šogad un 2.4% nākamgad, pirms nedaudz straujāka pieauguma par 2.9% 2014.gadā. Mūsu strukturālais indek..
Baltijas Mājokļu pieejamības indekss
Sep 11, 2012
Mājokļu pieejamības indekss (MPI) Rīgā pieaudzis līdz 138.3 punktiem, Tallinā līdz 164.5 un Viļņā līdz 109.8
2012.gada otrajā ceturksnī visvairāk mājokļu pieejamība ir uzlabojusies Tallinā: mājokļu pie-ejamības indekss (MPI), ko aprēķina mājsaimniecībai, kuras ienākumi atbilst 1.5 ..
Swedbank ekonomikas apskats
Aug 21, 2012
Pastaiga gar kraujas malu
Uzslavu vērta izaugsme – bet uzmanieties no negatīviem riskiem pasaulē Nelīdzsvarotība bremzē pasaules ekonomikas izaugsmi Ekonomikas attīstība kopš aprīlī publicētajām pr..
Swedbank pētījumi
Aug 2, 2012
Vai Māstrihtas kritēriju izpilde eiro ieviešanai 2014.gadā ir ”iespējamā misija” Latvijai un Lietuvai?
Inflācija un budžeta deficīts bija viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc šī gada martā Latvija un Lietuva vēl nekvalificējās eiro ieviešanai – to parādīja Eiropas Centr..